Shri Shivaji College Of Arts, Commerce & Science, Akola

Sports Merit Students

S.N Name of the Players Game Year
1 Kiran Sahebrao Khandare Cross country 2015-16
2 Syed Naved Sd. Nazim Volley ball 2015-16
3 Sachin Deepak Nilgire Volley ball 2015-16
4 Gaurav Mahendra Giri Volley ball 2015-16
5 Prashant Vishnu Dongare Volley ball 2015-16
6 Punit Hindurao chavan Volley ball 2015-16
7 Ku. Pooja Santosh Rahate Boxing 2015-16
8 Ku. Aartee Suresh Bundele Boxing 2015-16
9 Ku.Sapna Dadarao virghat Boxing 2015-16
10 Ku. Sayali Anil Rothe Boxing 2015-16
11 Ku. Neha Anil Rothe Boxing 2015-16
12 Abhay Sunil Sonavane Boxing 2015-16
13 Yogesh S.Nishad Boxing 2015-16
14 Rohan Sanjay patekar Boxing 2015-16
15 Ku. Ashvini Shripad Dande Kho Kho 2015-16
16 Ku. Priyanka P. Pinjarkar Kho Kho 2015-16
17 Atul Ramesh Talekar Judo 2015-16
18 Mo. Jamal Chaudhary Football 2015-16
19 Sk. Shoeb shakel Khan Football 2015-16
20 Abhay Balu Sawant Kho Kho 2015-16
21 Rajkumar Sunil Tamboli Weight Lifting 2015-16
22 Ku. Pooja Ravindra Meshram Volley ball 2015-16
23 Ku. Ankita J. Gawande Volley ball 2015-16
24 Ku. Himali Digambar Chaware Volley ball 2015-16
25 Ku. Radhika Dipak Yeole Handball 2015-16
26 Ku. Priyanka P. Pinjarkar Athletics 2015-16
27 Ajay Baburao Awchar Athletics 2015-16
28 Abhinav Waghade Table Tennis 2015-16
29 Ku.Radhika Dipak Yeole Hand ball 2014-15
30 Syed Naved Sd. Nazim Volley ball 2014-15
31 Shubham Sudhakar Telgote Volley ball 2014-15
32 Ganesh Ratan Shinde Basket ball 2014-15
33 Shoeb Khan Foot ball 2014-15
34 Ku. Ashwini Prakash Dande Kho – Kho 2014-15
35 Akshay S. Bahenwal Best Physique & Weight lifting 2014-15
36 Sachin Rajendra Thang Boxing 2014-15
37 Ku.Nadiya A.Iqbal Volley ball 2014-15
38 Ku.Pooja Ravindra Meshram Volley ball 2014-15
39 Ku. Madhuri D. Trimukhe Volley ball 2014-15
40 Vikash Prabhaker Bhagat Chess (Stand Byes ) 2014-15
41 Ku.Wachaspati Chandel Youth Festival 2014-15
42 Bhushan Deshmukh Youth Festival 2014-15
43 Ku. Mandvi J. Patil Youth Festival 2014-15
44 Ku. Shubhangi Ghansawadh Kabaddi 2013-14
45 Ku. Savita Rathod Kabaddi 2013-14
46 Sachin Nilgire Volley Ball 2013-14
47 Musaddique N. Khan Foot Ball 2013-14
48 Shoaib Ahmed Khan Foot Ball 2013-14
49 Ku. Nadiya Anjum Volley Ball 2013-14
50 Kku. Kiran Gawande Volley Ball 2013-14
51 Ku. Pooja Meshram Volley Ball 2013-14
52 Ahishek Dehliwale Cricket 2013-14
53 Yogesh Nishad Boxing 2013-14
54 Imran Khan Boxing 2013-14
55 Ku. Pooja Bundele Boxing 2013-14
56 Ku. Satyabhama Virghat Boxing 2013-14
57 Ku. Neha Rothe Boxing 2013-14
58 Ku. Pooja Ujade Archery 2013-14
59 Ku. Wachaspati Chandel Youth Festival 2013-14
60 Dhanjay Deshmukh Youth Festival 2013-14
61 Bhushan Deshmukh Youth Festival 2013-14
62 Pooja Bundele Boxing 2012-13
63 Pragati Karwade Boxing 2012-13
64 Joshali Gaikwad Boxing 2012-13
65 Umesh Rajak Boxing 2012-13
66 Yiogesh Nishad Boxing 2012-13
67 Dnyaneshwar Wardhekar Boxing 2012-13
68 Pooja Ujade Archery 2012-13
69 Subhangi Ghansawadh Kabaddi 2012-13